LASTİK LEVHALAR

SAF VE BEZLİ LASTİK LEVHA
Bezli lastik levha -15 ile 85 derece aralığında, makine ve bağlantı elemanlarında sızdırmazlık, yalıtım ve izolasyon sağlar. Saf lastik levhalar su ve kanalizasyon borularında mekanik özelliği sayesinde her alanda kullanılmaktadır. Bezli lastik levhalar her türlü conta imalatında kullanılabilen bir üründür. Bezli lastik levha belirli basınç değerlerine dayanıklı olarak üretilmektedir. Bezli lastik levhalar aşınmaya karşı dirençli olarak üretildiğinden yaşlanma ömrü uzundur. Lastik levhalar yüksek esneklik ve mekanik özelliği gerektiren yerlerde de kullanılır. Bezli lastik levha içerisinde bulunan bez sayesinde basınca daha dayanıklıdır.
Firmamız tarafından imal ve ithal edilen bezli lastik levhalar değişik kalınlık ve boylarda imal edilir. Lastik levhalar emsallerine göre daha kalitelidir.

KUMLAMA LASTİK LEVHA
Kumlama lastik levha, kumlama odalarında yüzey kaplama amaçlı kullanılan, yüksek mukavemetli ve yumuşak bir malzemedir. Kumlama lastik levhalar titreşim ve gürültü yaratan makine altlarında güvenle kullanılmaktadır. Yüksek kauçuk oranı ile tekstil taşlama makineleri, kumlama makineleri, matbaa makineleri ve titreşimli ortamlarda güvenle kullanılır. Kumlama lastik levhalar kesin sızdırmazlık istenen yüksek basınçlı ortamlarda conta ihtiyacını yüksek değerde karşılar…
Kumlama lastik levha, firmamız tarafından değişik boy ve kalınlıklarda imal ve ithal edilmekte olup emsallerine göre daha kalitelidir.

NİTRİL LASTİK LEVHA
Nitril lastik levha akaryakıt ve madeni yağlara karşı mukavemetli olup dış etkenlere, sürtünmelere son derece dayanıklıdır ve %370 oranında uzama yapabilir. -15 ile 110 derece sıcaklık aralığında kolayca kullanılır. Nitril lastik levha keçe yapımında en çok kullanılan malzeme olup çeşitli gres ve sanayi yağlarına karşı dayanıklılığı mükemmel bir malzemedir…
Nitril lastik levha 1000mm x 2000mm ebatlarında ve istenilen kalınlıkta firmamız tarafından imal edilmektedir.

EPDM LASTİK LEVHA
Epdm asitlere ve kimyasal ortamlara karşı dayanıklılığı yüksek bir üründür. Epdm lastik levhaların ısı değerleri yüksek olan çalışma yerlerinde -50 ile +150 derece arası dayanıklılığı çok iyidir. Kaynar su, kızgın buhar, alkol, aseton ve klor epdm lastik levhaların kullanım alanlarıdır. Epdm lastik levhalar,ozona,hidrolik fren yağlarına ve tuzlu suya dayanıklı bir üründür…
Epdm lastik levhaları 1000 mm x 2000 mm ebatlarında ve özel ölçülerde imal edilmektedir.

NEOPREN LASTİK LEVHA
Neopren lastik levha, korozyona karşı gübre fabrikalarının silolarında ve özel inşaat projelerinde, barajlarda kullanılmaktadır. Neopren lastik levhalar petrol bazlı yağlara, güneş ışını, oksijen ve korozyona karşı dayanıklıdır. Neopren lastik levha deniz suyuna,tuzlu sulara,asit ve her türlü kimyevi maddelere dayanıklılığı mükemmel bir üründür. Neopren lastik levhaların aşınma değeri diğer lastik levhalara göre düşük olup,en önemli özelliği aleve karşı mukavemetidir. Neopren lastik levha yüksek mukavemete ve sürtünmeye dayanıklı olmasından dolayı, özellikle sıyırıcı işlemlerinde kullanılmaktadır…
Neopren lastik levhalar değişik ölçü ve boylarda imal edilmektedir.

LATEKS LEVHA
Yer temizleme makinalarının sıyırıcı ve silgi lastiği, gergi lastikleri, pozlama makinası lastiği olarak çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. -35 + 70 °C ısıya dayanıklıdır. Eni 1500 mm, boyları 10’ar metre olarak bulunmaktadır. Yüksek sızdırmazlık özelliği ve darbelere dayanıklılığı mevcuttur.

POLİÜRETAN LEVHA
Tekstil, kağıt, maden, deri ve ağaç sanayinde sıyırıcı (Rakle), pres altı, kalıp yayı, silindir ve baskı – kesim işlerinde başarıyla kullanılmaktadır. Asit, baz, solvent ve boyalara dayanıklı, darbeyi absorbe eden, sürtünme ve aşınmaya karşı fevkalade dirençli bir malzemedir. 40-95 shore sertliğinde olup, çalışma ortamı -30 C ° + 100 C ° ’ dir.

SİLİKON LEVHALAR
-60 C° + 250 C° ısıya dayanıklı yerlerde gıda, ilaç, aydınlatma, elektrik, tekstil, bilgisayar, otomotiv ve ısı sanayinde kullanılır. Üstünde bakteri ve mantar üremesine imkan vermez. Oksidasyon, ultraviyole, korozyon, kimyasal maddeleri bitkisel yağ, elektrik akımı ve ozona karşı çok mukavimdir. Kırmızı ve şeffaf solid silikon levhalarda sertlik 50-60 shore, kopma 5+1 Mpa, uzama %350+50,Özgül ağırlık 1.20 gr/cm3’dür.

EVA LEVHA
Hammaddesi etil vinil asetat olan eva levha, elastik yapısı, farklı yoğunluk seçenekleri ve kapalı gözenekleri sayesinde yalıtım işlemlerinde tercih edilmektedir. Su ve nem geçirmediğinden, antibakteriyel bir ürün olması ve ekonomik olmasından dolayı inşaat sektöründen gıda sektörüne kadar pek çok alanda aranan ürün haline gelmiştir.