CİVATALI TAKOZLAR

Herhangi bir endüstride kullanılan pompa, kompresör veya endüstriyel motor gibi büyük bir makine; gürültü ve titreşimler üretir. Bu titreşimler ekipmana hasar verebilir, makineyi erken yıpratabilir ve güvensiz çalışma koşulları yaratabilir. Sonuç olarak bu ürünün kalitesini etkiler ve üretimi tamamen duraklatabilir. Üretimde kullanılan makineyi bu tür hasarlardan korumak için kauçuk izolasyon bağları gereklidir. Civatalı takozlar makine tarafından oluşturulan titreşimi ve gürültüyü azaltmaya yardımcı olur.

Boyutları doğru seçilmiş bir lastik titreşim önleyici bağlantı elemanı, makinenin oluşturduğu titreşimi, şoku ve gürültüyü önemli ölçüde azaltacak ve böylece makinenin ömrünü uzatacaktır. Bu titreşim lastik aparatı, makineye esnek bir bağlantı oluşturur ve enerjiyi makineden makara üzerine aktararak titreşimleri ve şokları azaltır. Titreşim sönümleme aparatları genelde metale yapışmış doğal kauçuk gibi bir elastik malzemeden yapılır.

Civatalı takozlar,  pompalar, ağır sanayi makineleri, araç motorları, CNC makineleri, askeri teçhizatlar, çamaşır makineleri, endüstriyel motorlar, HVAC sistemleri, havacılık ekipmanları, kompresörler, nakliye konteynırları, savunma teçhizatı ve çok daha fazlasıdır.

Civatalı takozlar, A tipi (erkek-erkek), B tipi (erkek-dişi), C tipi (dişi-dişi), D tipi (erkek-kapalı) ve E tipi (dişi-kapalı) olacak şekilde sınıflandırılmaktadır. Tabii kauçuk ve EPDM kauçuktan imal edilir. Çeşitli ebatlarda imalatımız vardır.

image
image
image
image
TEKNE TAKOZLARI

Tekne takozları, genellikle teknelerin denizden çıkarılması ve römork üzerine alınması için kullanılmaktadır. Makara takozu olarak bilinen silindirik yapıdaki takozlar ortası demirli ya da demirsiz olarak üretilebilmektedir. Makara takozu, teknenin römork üzerinde rahat bir şekilde ilerlemesini sağlama görevine sahiptir. Ayrıca v tipi takozlar da teknelerin ön ve arka tarafının hareket halindeyken zarar görmesini önler.

Tekne takozu genellikle normal kauçuk olarak üretilir. Talebe ve monte edileceği sisteme göre,  NBR (nitril), EPDM (etilen propilen kauçuğu), CR (neopren) ve diğer uygun kauçuk türleri kauçuk lastik takoz yapımında kullanılabilir.

HIZLI İLETİŞİM FORMU